Akciğer Kanserinin Sır Perdesi Aralanıyor

Akciğer Kanserinin Sır Perdesi Aralanıyor

Son yıllarda hızlı artış görülen akciğer kanserine teşhis nasıl konulur ve tedavi yöntemlerinin neler olduğunu sizler için araştırıp bu bilgileri bir araya topladık.

İştah problemi yaşayan ve hızla zayıflama görülen, kanlı balgamdan ve vücudunuzdaki ödemlerden sizlerde şikayetçi iseniz geç kalmadan uzmanlardan yardım almalı gerekli tetkikleri yaptırmalısınız. Çünkü genellikle hastalar geç kalan evrede doktora başvurmakta bu da akciğer kanseri gibi zor bir hastalığın tedavisini oldukça zorlaştırmaktadır.

MR, tomografi, balgam ve dokunun patolojik sonucuna göre teşhis konulan akciğer kanserinde genetik özelliklerde oldukça mühim. Aile geçmişinde akciğer kanseri olanlarda hastalığa yakalanma riskinin daha yüksek oranda olduğunu belirten uzmanlar genetik faktörünün hayatımızı ne kadar çok etkilediğini bir kez daha vurgulamış oldu.

 

4 aşamaya ayrılan akciğer kanserinin tedavisi de bu evrelere göre değişmektedir. İlk üç evrede hasta ameliyat edilerek kanserli bölgenin tamamı çıkarılmaktadır. Cerrahi müdahale sonra tekrardan patolojik rapor istenmekte ve bu rapora göre hastaya kemoterapi yada radyoterapi uygulanıp uygulanmayacağına karar verilmektedir. Ameliyat sonrası hasta en fazla bir hafta hastanede yatmakta, genellikle 2-3 hafta içinde normal yaşantısına devam etmektedir.

 

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Demiri Düşüren Yiyecekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir